Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

tu jesteś:strona główna > o firmie

O firmie

Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni powstał w 1985 roku jako spółka cywilna - współwłaścicielami są Andrzej Popek i Jerzy Franek - i od początku swojej działalności zajmuje się głównie pielęgnacją i ścinką drzew (szczególnie w trudnych warunkach np. cmentarze, parki zabytkowe, zieleń miejska, przyuliczna) oraz kompleksowym utrzymaniem terenów zieleni miejskiej (całoroczna i sezonowa pielęgnacja zieleni niskiej i wysokiej, nasadzenia, sprzątanie i wywóz nieczystości, odśnieżanie) oraz zagospodarowaniem odpadów zielonych. Jesteśmy przygotowani merytorycznie i sprzętowo do wykonywania prac na wysokości (pielęgnacja drzew, odśnieżanie dachów itp.), utrzymywania i zakładania terenów zielonych (odnawianie trawników, nawożenie, aeracja; formowanie, odmładzanie i uzupełnianie żywopłotów; nasadzenia sezonowe i wieloletnie), konserwacji i naprawy małej architektury. Opracowujemy również inwentaryzacje i projekty zieleni towarzyszącej obiektom prywatnym i publicznym, opinie, wyceny i preliminarze opłat.

Swoją ofertę opieramy o wieloletnie doświadczenie, sprawną i wyszkoloną załogę, najnowocześniejszy sprzęt produkcji krajowej i zagranicznej, oraz kontakty z podobnymi grupami w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA, dzięki którym poznajemy i wdrażamy najnowocześniejsze, sprawdzone na Zachodzie metody i technologie. Prowadzimy szkolenia z zakresu pielęgnacji zieleni na kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa -NOT oraz Polskie Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew. Od roku 1991 współpracujemy z amerykańską firmą Bandit Industries Inc – producentem renomowanych rębaków, recyklerów, oraz frezarek do pni drzew, reprezentując tę firmę na polskim rynku.

Na przestrzeni lat wypromowaliśmy liczne rozwiązania oraz urządzenia stosowane przy pielęgnacji zieleni. W Polsce byliśmy pionierami we wdrażaniu do eksploatacji rębarek (urządzeń służących do rozdrabniania gałęzi, konarów, a nawet całych drzew bezpośrednio w miejscu ich pozyskania celem zmniejszenia i objętości), frezarek do usuwania pni po ściętych drzewach oraz recyklerów do redukcji odpadów pochodzenia organicznego. Obecnie urządzenia te są powszechnie stosowane nie tylko przez firmy z naszej branży ale pracują w różnych zastosowaniach w wielu większych i mniejszych miastach Polski.

W ostatnich latach poszerzyliśmy naszą działalność o usługi recyklingu z wykorzystaniem mobilnych rozdrabniaczy Bandit Beast. Oferujemy wydajne przetwarzanie materiałów pochodzenia leśnego oraz rolniczego, recykling opakowań drewnianych i odpadów wielkogabarytowych, a także recykling wybranych nieorganicznych materiałów.

Najświeższym projektem realizowanym przez naszą firmę jest produkcja barwionych zrębków dekoracyjnych.

Galeria zdjęć

kliknij w miniaturkę aby powiększyć zdjęcie

wsteczgóra