Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

Maszyny Bandit Industries

Model 3500

Model 3500 Model 3500 jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla wszystkich tych przedsiębiorców zajmujących się oczyszczaniem powierzchni zalesionych oraz zboczy dróg, szukających kompaktowej i wysokowydajnej maszyny do mulczowania lub frezowania pni. Model 3500 dostarcza niespożytą moc hydrauliczną, dostatek koni mechanicznych jednostki napędowej i przekraczający znacznie oczekiwania komfort operatora. Samobieżny układ gąsienicowy Caterpillar 307CR, Kabina Operatora „Deluxe” oraz silnik Caterpillar o mocy 250KM stanowią standardowy pakiet wyposażenia maszyny.

Model 3500 oferowany jest z osprzętem do mulczowania oraz z głowicą do frezowania pni. Przedsiębiorcy wykorzystujący oba osprzęty, szybko spostrzegą jak szybki jest system sprzęgu umożliwiający im zmianę jednego osprzętu w drugi w czasie zaledwie dziesięciu minut.

Pozioma głowica bijakowa do mulczowania o szerokości 1880mm(74”) produkowana przez Bandit Industries zapewnia niewyobrażalną wydajność przy współpracy z jednostką 3500. Głowica wyposażona jest w 32 narzędzia robocze z węglikiem spiekanym, które są idealne do efektywnego rozdrabniania gałęzi oraz drzew. Są ekstremalnie wytrzymałe przy kontakcie z głazami oraz innymi zanieczyszczeniami. Osprzęt do mulczowania napędzany jest hydrostatycznie wykorzystując dwa silniki hydrauliczne (108CC) i jest zamontowany na dwóch ramionach wysięgnika, które umożliwiają uzyskanie całkowitej wysokości mulczowania bliskiej 2,5m. Układ ten pozwala jednostce 3500 ściąć drzewo na pewnej wysokości, a następnie rozdrobnić pozostającą część odziomka do aż zrównania z poziomem gruntu.

Osprzęt do frezowania jest również bardzo wydajny. Tarcza frezowa dla tego modelu jest niezwykle wytrzymała, wyposażana jest w mocne i bardzo agresywne okrągłe frezy. Frezy tego typu umożliwiają eksploatowanie trzech krawędzi narzędzia roboczego – po zużyciu jednej można obracając narzędzie o 120 stopni. Frez mocowany jest jedną nakrętką do uchwytu frezu, uchwyt frezu natomiast mocowany jest trzema śrubami do tarczy. Planetarny silnik hydrauliczny napędza bezpośrednio tarczę frezową i eliminuje wszelkie pasy napędowe oraz systemy przekładniowe.

Układ jezdny wyposażony jest w napęd 3 stopniowy z ustawieniami w trybie czołgania, wolnej oraz szybkiej jazdy. Tryb czołgania dostarcza możliwość ograniczonego i kontrolowanego ruchu jednostki w czasie frezowania lub mulczowania większej średnicy drzew. Tryb jazdy wolnej, który jest najczęściej używany przy frezowaniu lub mulczowaniu gęstych i młodszych drzewostanów. W wolnym trybie jazdy, jednostka porusza się w czasie 45 m/min (2,7 km/godz). „Szybki” tryb jazdy jest zwykle preferowany dla przemieszczania się i umożliwia jazdę z prędkością 106 m/min (6,4 km/godz).

Obszerna kabina operatora posiada regulowane w 6 zakresach, w pełni amortyzowane siedzenie oraz joystick’y do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny. Szyba wokół osłony wykonana jest z materiału odpornego na ścieranie, zapewnia operatorowi doskonałą widoczność terenu pracy. Regulowane lusterka oraz system monitorujący zapewnia operatorowi doskonałą widoczność obszaru z tyłu maszyny. Klimatyzacja oraz ogrzewanie zapewnia operatorowi pełny komfort we wszystkich warunkach pogodowych.

Model 3500

Wymiary
Szerokość2,3 m
Wysokość2,7 m
Długość5,1 m
Masa7,9 t
Pojemność Zbiornika Paliwa265 l z blokadą wlewu, wskaźnikiem poziomu paliwa oraz magnetycznym korkiem spustowym
Pojemność Zbiornika Oleju Hydraulicznego151 l wraz z dodatkowym zbiornikiem 60l z wskaźnikiem poziomu paliwa oraz magnetycznym korkiem spustowym
Układ ElektrycznyUkład elektryczny 12 volt, z akumulatorem (1) 1,400 CCA
OświetlenieOświetlenie robocze (łącznie 8 lamp) zainstalowane jest z przodu I tyłu kabiny dla zwiększenia widoczności operatora
Automatyczny Sygnalizator Cofania Standard
Osłona Stelażowa Silnika Standard
System Szybkiego Sprzęgu Osprzętu Umożliwia łatwą i szybką zmianę rodzaj osprzętu
Głowica Mulczująca Bandit Industries, Inc
Szerokość1880 mm
NapędNapęd hydrostatyczny wykorzystujący (2) silniki hydrauliczne 108CC
Frezy36 frezów z węglikiem spiekanym
MocowanieRamiona Wysięgników Standardu Heavy Duty
Wysokość Mulczowania2438 mm
Stalowy NagarniaczStandardowo oferowany jest stalowy nagarniacz nakierowujący materiał podczas rozdrabniania
Głowica FrezującaBandit Industries, Inc
Wymiary864 mm x 38 mm
Frezy32 Frezy Greenteeth seria 1100 (obracane, posiadają trzy krawędzie robocze)
NapędNapęd hydrostatyczny wykorzystujący (1) silnik hydrauliczny 370CC
Ruch Wahadła „Swing”2515 mm
Wysokość Frezowania864 mm
Głębokość Frezowania737 mm
Samobieżny Układ GąsienicowyStalowe gąsienice Caterpillar 312B steel track (500mm)
Nacisk0.7 kg/cm2
ProducentModelMocTyp
CaterpillarC6.6-213213 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC6.6-250250 (Tier 3)Diesel
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)wsteczgóra