Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

tu jesteś:strona główna > aktualności

Aktualności

22.09.2010

Targi EKO-LAS 2010 za nami

W związku z podsumowaniem tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS 2010, chcieliśmy na samym wstępie podziękować organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy EKO-LAS w nowej lokalizacji k. Świebodzina oraz zwiedzającym, którzy odwiedzili nasze stoisko firmowe. Szczególnie dziękujemy naszym wieloletnim klientom, którzy przy okazji zwiedzania wystawy odwiedzili nas, wymienili swoimi spostrzeżeniami na temat eksploatowanych maszyn Bandit i zapoznali się z aktualnymi nowościami naszej oferty.

Według informacji organizatora (MTP) w tegorocznej edycji targów udział wzięło 120 wystawców z Polski, Czech, Finlandii, Kanady, Niemiec, Włoch i Szwecji, którzy zaprezentowali się na powierzchni około 55 tysięcy m2. W ciągu trzech dni ekspozycję targową obejrzało ponad 6 tysięcy gości z Polski i zagranicy, którzy w wielu przypadkach mieli okazję zobaczyć różnego typu maszyny i urządzenia w praktycznym zastosowaniu podczas demonstracji ich pracy na żywo.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość i liczymy na to, że w kolejnych edycjach impreza ta w tej lokalizacji znacznie bardziej się rozwinie i przyciągnie jeszcze większe grono przedsiębiorców z branży leśnej oraz przemysłu drzewnego. Już teraz województwo lubuskie odznacza się dobrą infrastrukturą zapewniającą możliwości logistyczne, dobrą bazą noclegową w stosunkowo bliskim sąsiedztwie terenów wystawowych, doświadczeniem organizacyjnym oraz zaawansowaniem technicznym i technologicznym regionalnego sektora leśno-drzewnego. W przyszłości możemy się spodziewać, z pewnością jeszcze lepszych warunków dojazdowych w związku z aktualnie trwającymi projektami budowy dróg w tej części kraju. Liczymy na to, że będzie również możliwe dzięki temu lepsze oznakowanie imprezy w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od targów. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy wielu wystawcom i w tym również nam udało się sprawnie wjechać z ciężkim sprzętem, a także była możliwa demonstracja w pracy tych największych maszyn. W wypadku targów leśnych organizowanych u nas w kraju w poprzednich latach działania te uniemożliwiały zwykle wąskie i słabo utwardzone drogi technologiczne oraz brak wystarczającej ilości miejsca na względnie twardej powierzchni do aktywnej prezentacji bardzo dużych maszyn. Pomimo niesprzyjających, intensywnie deszczowych warunków pogodowych  w pierwszym dniu, możliwe było sprawne dotarcie do stoisk firmowych, jak również poruszanie się po wyznaczonych ścieżkach komunikacyjnych, które dzięki wysypanym zrębkom i odpowiedniej podbudowie nie zabłociły się. Pozostaje tylko może mieć nadzieje, że zaplecza gastronomiczne przygotują się w przyszłości lepiej na ewentualność takiej pogody. Cieszy również fakt, że firmy współpracujące z organizatorem (MTP) przy rozładunku sprzętu oraz logistyce drewna, zrębków itd. wykazały się sprawnym działaniem.

W tym roku na naszym stoisku mieliśmy okazję zaprezentować Państwu po raz pierwszy maszynę Bandit Model 3500 wyposażoną m.in. w kabinę, samobieżny układ gąsienicowy Caterpillar 312B oraz głowicę do mulczowania. Cieszy nas, że ta nowa dla nas jednostka znalazła swojego właściciela u nas w kraju i mamy nadzieję, że podobnie jak inne produkty Bandit Industries, Inc urządzenie to szybko spopularyzuje się w kręgach przedsiębiorców, którzy zajmują się profesjonalnie oczyszczaniem terenów zadrzewionych. Wszystkich tych, którzy są zaangażowani w oczyszczanie terenów zadrzewionych na placach budowy nowych dróg zapraszamy do zapoznania się z kategorią „osprzęt do mulczowania” naszej strony www. Spore emocje wzbudzał prezentowany na żywo recykler Beast Model 3680. Znany z poprzednich targów i najbardziej popularny w naszym kraju model recyklera, tym razem w konfiguracji z najmocniejszym silnikiem Caterpillar C18 700 KM. Maszyna wyposażona była w układ nożowy umożliwiający wytworzenie zrębków o „ciętej” strukturze z podawanego wsadu w postaci kłód drewna. Wielu zainteresowanych, którzy zadawali pytania na temat maszyny było zaskoczonych jak szybko, prosto i tanio można było przeobrazić ten recykler w rębak nożowy. Uzupełnieniem wystawy była kompaktowa rębarka bębnowo nożowa Bandit Model 1590 z silnikiem Caterpillar 142KM oraz wciągarką hydrauliczną, a także frezarka do pni drzew Bandit Model 2150. Pozostaje nam mieć nadzieje, obserwując liczne grupy zwiedzających podczas demonstracji naszego sprzętu, że robił on jak zwykle świetne wrażenie podczas pokazu i przekonał do siebie potencjalnych klientów.

Pamiętajmy, że tego typu imprezy targowe organizowane w terenie leśnym w odróżnieniu od targów w pawilonach wystawienniczych dają dużo większe możliwość, żeby sprawdzić w praktyce dane urządzenie, które mamy zamiar zakupić. Często, nawet krótka demonstracja pozwoli nam wyrobić sobie opinię o przydatności i solidności danej maszyny pod kątem swoich indywidualnych zastosowań. Jesteśmy w stanie przekonać się, czy prezentowany produkt jest niedostateczny lub przewymiarowany dla naszych prac. Możemy łatwo zorientować się, czy mamy do czynienia z urządzeniem „do pracy” czy też „do zabawy”, czego nie zawsze jesteśmy w stanie wysondować z pobieżnej specyfikacji maszyny broszury informacyjnej. Zdarza się nam bardzo często dostarczać maszyny w miejsce, tych które koś zakupił w pośpiechu i bez specjalnego sprawdzenia ich możliwości. Jest to szkolny błąd, który zwykle trochę nas kosztuje i oznacza zbędny wydatek. Demonstracje maszyn, urządzeń i innych  technologii w praktyce zmniejszają ryzyko popełnienia błędu przy realizacji nowych inwestycji – to jest naczelna funkcja targów organizowanych w terenach leśnych.

Warto zatem ująć w swoich przyszłych planach odwiedzenie tego typu imprezy, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji wybrać się i uczestniczyć w tego typu wystawach. Mamy nadzieję, że impreza ta zaistnieje na mapie Europy i wpisze się w stały kalendarz kultowych wydarzeń tego typu jak np. Elmia Wood, KWF, przyciągając liczne rzesze zwiedzających z całej Europy i innych części świata.

 

wsteczgóra