Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

tu jesteś:strona główna > aktualności

Aktualności

03.08.2010

BIOMASOWE RĘBARKI DO CAŁYCH DRZEW

Firma Bandit Industries, Inc. wytwarza całą gamę biomasowych rębarek do całych drzew, umożliwiających rozdrabnianie materiału o dużych średnicach przy możliwie jak najmniejszym zużyciu energii i paliwa. Większość tych jednostek wykorzystuje się obecnie w różnorodnych aplikacjach związanych z produkcją biomasy, polegających przeważnie na przetwarzaniu całych drzew, wierzchołków, stosów gałęzi oraz chorego drewna na zrębki energetyczne. Maszyny te są przede wszystkim doskonałym narzędziem przy operacjach związanych z karczowaniem, pozyskiwaniem drewna oraz ścinką i pielęgnacją drzew na dużą skalę.

Gdy pracujemy biomasowymi rębarkami do całych drzew BANDIT, koszt produkcji zrębków jest znacznie niższy niż w przypadku konkurencyjnych maszyn. Te sprawdzone urządzenia wykonają Twoje prace taniej, zmniejszając koszty rozdrabniania, zużycia paliwa, obsługi serwisowej i transportu.

Wybierz rębarkę, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom

W typoszeregu biomasowych rębarek BANDIT masz wybór między tarczowymi i bębnowymi jednostkami – każda ma swoje zalety. Bębnowo-nożowe rębarki BANDIT cieszą się wyjątkowo dużą popularnością ze względu na takie cechy konstrukcyjne jak duży przekrój gardzieli oraz system wyrzutowy o bardzo dużej sile wyrzutu zrębków, pozwalający na załadunek przyczep samochodów o praktycznie dowolnej długości do pełnej pojemności. Rębarki typu bębnowego są bardziej efektywne w rozdrabnianiu materiału rozgałęzionego ponieważ mają zwykle obszerniejszą gardziel oraz walce podające usytuowane bliżej bębna rębarki. Rębarki typu tarczowego są doskonałą opcją dla tych, którzy skupiają się na rozdrabnianiu materiału o większych średnicach. Tarcza nożowa w rębarkach tarczowych jest ustawiona w stosunku do walców podających pod kątem 450. Przy cięciu drewna w skos włókien ograniczone są wibracje, a maszyna zużywa mniej energii. Taki układ charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem mocy i zużyciem paliwa podczas zrębkowania materiału o dużych średnicach.

Ocena rodzaju materiału jaki masz zamiar rozdrabniać pozwoli na podjęcie świadomej decyzji, gdy przyjdzie wybierać między typem tarczowym a bębnowym rębarki. Testując oba typy rębarek, można dostrzec zalety i różnice między nimi.

Produkcja. Produkcja. Produkcja!

Będziesz zdumiony tym, jak wydajne będzie zrębkowanie rębarką BANDIT do całych drzew. Czy potrzebujesz wyprodukować trzy czy też trzydzieści kontenerów dziennie, my mamy taką jednostkę, która spełni twoje oczekiwania. Nasza paleta produktów pozwoli ci wybrać z szerokiej gamy jednostek, od tych które produkują 30 ton zrębków na godzinę, aż do 150 ton zrębków na godzinę.

Wszystkie rębarki BANDIT do całych drzew cechuje wysokowydajny, napędzany poprzez przekładnie łańcuchowe system podający, który sprawnie dociska i wciąga materiał. Większość dużych biomasowych rębarek do całych drzew posiada układ podający złozony z dwóch kaskadowo ustawionych górnych walców podających i dwóch pionowo ustawionych, bocznych walców prowadzących. Klienci, którzy używają maszyn z tego typu systemem podającym, zgodzą się, że jest to najlepszy system jaki kiedykolwiek zaprojektowany został dla rębarek do całych drzew. Taki układ, wraz z potężnymi silnikami hydraulicznymi, czyni zrębkowanie materiału rosochatego lub o dużych średnicach procesem prostym i szybkim. Operatorzy rębarki nie muszą się szamotać wciskając bezradnie materiał do gardzieli rębarki.

Wszystkie modele biomasowych rębarek BANDIT do całych drzew mogą być wyposażone w wbudowany transporter podający. Te długie taśmowe podajniki z wytrzymałymi przenośnikami typu listwowego lub łańcuchowego, ułatwiają podawanie rozgałęzionego materiału, krótkich kawałków i stert gałęzi.

Pewnie zamocowane, obrotowe układy wyrzutowe zrębków o dużej mocy, są w stanie załadować kontenery do ich pełnej pojemności. Rębarki bębnowe charakteryzuje obecnie zwykle stacjonarny kanał wyrzutowy, który znacznie zwiększa silę wyrzutu zrębków. Te rębarki znane są z tego, że załadowują przyczepy do ich pełnej pojemności, niekiedy nawet przeładowują je! Hydraulicznie sterowane, obrotowe (do 270 stopni) kanały wyrzutowe są z kolei standardowo montowane na rębarkach tarczowych i mogą być zamontowane, w opcji, w rębarkach bębnowych, jeśli preferowany jest obrotowy kanał wyrzutowy umożliwiający załadunek kilku podstawionych kontenerów na raz.

Wysokowydajna i wytrzymała konstrukcja

Jak wszystkie maszyny produkowane przez firmę BANDIT, nasze biomasowe rębarki do całych drzew konstruowane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości oraz komponentów wysokiej jakości. Co to może oznaczać dla Was? To znaczy, że gdy zakupicie maszynę BANDIT, to będzie ona trwała. Rębarki BANDIT znane są ze swojej wytrzymałości, co przydaje im wysokiej wartości przy odsprzedaży. Mamy liczne przypadki biomasowych rębarek do całych drzew do dzisiaj w użyciu, które mają przepracowane sporo ponad 10 000 motogodzin. Z rębarką BANDIT twoje koszty obsługi technicznej będą zdecydowanie niższe, przy jednocześnie wyższej wydajności, co uczyni twoją działalność zdecydowanie bardziej dochodową.

Zdajemy sobie sprawę, że ważną częścią rębarki jest tarcza lub bęben i dlatego te elementy wykonujemy tak, aby były szczególnie trwałe. Nasze większe rębarki do całych drzew typu bębnowego posiadają bębny nożowe wzmacniane wewnętrznymi przegrodami i cechuje je stalowa okrywa o grubości 1 cala (25 mm) w celu zwiększenia wytrzymałości. Takie bębny będą w stanie wytrzymać najgorsze rygory pracy i nie rozpadną na części.

Łożyska oraz wały tarcz i bębnów nożowych we wszystkich biomasowych rębarkach BANDIT do całych drzew są większe niż w porównywalnych jednostkach naszych konkurentów. Te wały i łożyska są tak odporne, że do rzadkości należy potrzeba ich wymiany, co redukuje koszty napraw i przestojów.

Opcje

Wszystkie rębarki BANDIT mogą być wyposażone w szeroką gamę rozwiązań opcjonalnych , które przyczyniają się do zwiększenia wydajności i ułatwienia pracy.

Ładowacze chwytakowe oraz kabiny operatora mogą być dodatkowym wyposażeniem każdej biomasowej rębarki BANDIT do całych drzew. Nasze ładowacze chwytakowe oferują duże możliwości w zakresie sprawnego podnoszenia i wprowadzania materiału, ułatwia wprowadzanie drewna o dużej średnicy do gardzieli rębarki. Obszerna kabina operatora rębarki tworzy komfortowe stanowisko pracy dla operatora do obsługi ładowacza oraz wszystkich funkcji rębarki. Pracę można kontynuować bez względu na pogodę, w bezpiecznych dla operatora warunkach.

Gąsienicowy układ samobieżny przystosowany do pracy w najcięższych warunkach terenowy, oferowany jest w opcji dla wszystkich modelach rębarek BANDIT do całych drzew, co pozwala im poruszać się w terenie trudnodostępnym dla jednostek holowanych. Rębarka na gąsienicach nie wymaga podwożenia lub zrywki materiału w zasięg ładowacza maszyny. Może ona podjechać bezpośrednio pod stertę gałęzi lub w pobliże ściętych drzew. Oferowane są dwie wersje samobieżnej jednostki na gąsienicach: bez kabiny i ładowacza, którą sterujemy zdalnie pilotem bezprzewodowym oraz z kabiną i ładowaczem.

Jednostka na gąsienicach bez kabiny i ładowacza jest doskonałą opcją dla tych operatorów, którzy posiadają niezależny ładowacz do załadunku materiału i nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy. Wszystkie funkcje rębarki oraz napędu gąsienicowego mogą być sterowane drogą radiową przez operatora samodzielnej ładowarki lub z oddalonego od maszyny miejsca.

Tym, którzy nie mają samodzielnej ładowarki, jednostka z kabiną i ładowarką pozwoli podjechać rębarką do drzew bez potrzeby przyholowania samodzielnej ładowarki do załadunku materiału do rębarki.

Noże zaciskowe z regulacją wysuwu ostrza, jak i mocowane na stałe, są dostępne dla wszystkich modeli biomasowych rębarek do całych drzew. Noże zaciskowe pozwalają na ustawienie rozmiaru zrębków. Można uzyskiwać zrębki o rozmiarach od ¾ cala (19 mm), 7/8 cala (22 mm) oraz 1 cal (25 mm), przydatne do produkcji masy celulozowej, płyt drewnopochodnych lub jako materiału energetycznego.

Jesteśmy przekonani, że posiadamy modele biomasowych rębarek do całych drzew odpowiednie do waszych potrzeb. Zachęcamy do sprawdzenia ich. Skontaktujcie się z Bandit Industries, Inc lub miejscowym dealerem już dzisiaj, by zorganizować odpowiednią demonstrację, która pokaże w praktyce jak wykorzystać walory rębarki BANDIT w warunkach własnych zastosowań. By zorientować się w szczegółach specyfikacji konkretnych modeli kliknijcie na zakładkę „Biomasowe Rębarki do Całych Drzew” (Whole Tree Biomass Chippers) co pozwoli Wam dowiedzieć się więcej o każdym modelu naszej oferty.

 

Copyright © Bandit Industries, Inc. 2009; Tłumaczenie Z.U. i U.Z 2010

wsteczgóra