Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

tu jesteś:strona główna > aktualności

Aktualności

27.10.2011

Nowy Sprzęt, Nowe Opcje, Nowe Technologie w Ofercie Bandit

REMUS, Michigan – Nowe maszyny oraz  uaktualnienia technologiczne sprzętu Bandit Industries jeszcze wyraźniej podkreślają dominację firmy na rynku rębarek do gałęzi oraz frezarek do pni drzew. Zapowiedzi te zostały zaprezentowane dealerom Bandit, podczas spotkania dealerów w sierpniu 2011 r. Wspomniane nowości obejmują 7-calową (do śr. 18 cm) rębarkę tarczową, pewne uaktualnienia technologiczne oraz nowe opcje dla wybranych rębarek oraz frezarek, nadchodzącą serię rębarek z sitem, dedykowaną specyficznym wymaganiom aplikacji biomasowych. Dodatkowo firma wprowadzi również chronioną patentem technologię hybrydową, która aktualnie została już zainstalowana w dwóch prototypowych maszynach i pozwoliła na uzyskanie niezrównanych kombinacji osiągów oraz zużycia paliwa.

„Podnosimy nieustannie poprzeczkę producentom dostarczającym sprzęt dla naszej branży”, mówi Jerry Morey , Prezydent Bandit Industries Inc. „Słuchamy naszych dealerów, słuchamy naszych klientów, a następnie budujemy maszyny, które chcieliby nabyć. Firmy w dalszym ciągu zmagają się z wysokimi cenami paliwa i aktywnie poszukują metod zachowania jak największej ilości pieniędzy, które zarabiają.” 

Nowość: Tarczowa rębarka do gałęzi i konarów drzew  Bandit Model 75XP

Podobny rozmiarem do popularnego Modelu 65XP, Model 75XP oferuje nieco większe parametry maksymalnie dopuszczanej średnicy materiału 7-cali (18 cm), posiada większych rozmiarów noże oraz mocniejsze łożyska tarczy. Łożyska zainstalowane są z tyłu tarczy w taki sposób, aby zapewnić możliwie bliską odległość walca podającego od tarczy, dla bardziej efektywnego skrawania. Oferowane są opcje silników do mocy 44 KM, które czynią tą kompaktowa jednostkę do rozdrabniania gałęzi oraz małych drzew. Model 75XP jest perfekcyjną jednostką dla wypożyczalni maszyn oraz firm zajmujących się pielęgnacją drzew, które oczekują dużych osiągów z małej maszyny, i teraz jest dostępna.

Aktualizacja: Nowe opcje dla bębnowej rębarki do gałęzi i konarów drzew Bandit Model 1590XP

Najbardziej popularna bębnowo-nożowa rębarka do gałęzi i konarów drzew, może być od teraz dostępna w opcji z szerszymi walcami podającymi o wymiarach 270 x 635 [mm], w miejsce standardowych o wymiarach 270 x 510 [mm]. Nowa opcja pozwala 1590XP na bardziej agresywne miażdżenie oraz zagęszczanie rozgałęzionego materiału, dzięki czemu zredukujemy intensywność przycinania obszerniejszego materiału przed podaniem do maszyny. Dodatkowo, model 1590XP oferowany jest obecnie z silnikami do mocy aż 180 KM, co zwiększa jeszcze bardziej możliwości maszyny. Nowe obcej w połączeniu z obszerną gardzielą, pozwalają bez trudu zdeklasować każdy inny rębak w tej klasie, zapewniając większą wydajność na poziomie większych jednostek i jednocześnie zachować zdolności manewrowe oraz efektywność zużycia paliwa maszyn średniego rozmiaru.

Aktualizacja: Nowe wersje bębnowej rębarki do gałęzi Bandit Model 490XP

Dwie nowe wersje najmniejszej rębarki Bandit, stanowią świetną opcję, dla wypożyczalni sprzętu ogrodniczego, farm, sadów oraz innych aplikacji, gdzie wszechstronność, lekkie gabaryty oraz ekstremalna mobilność rębarki jest wymagana przy rozdrabnianiu gałęzi i mniejszych konarów. Wprowadzony w ubiegłym roku Model 490 jako jednostka PTO (Z napędem z Wałka Odbioru Mocy) oraz jako jednostka ręcznie pchana z własnym silnikiem benzynowym, ta 4-calowa  (do śr. 10cm) jest obecnie dostępna jako maszyna samobieżna, wykorzystująca silnik hydrauliczny do napędu kół przedniej osi. Niezależnie od cech konstrukcyjnych, wszystkie wersje Modelu 490XP są relatywnie niedrogie dla ich posiadaczy, są łatwe do pracy i proste w obsłudze. W fazie rozwojowej jest również wersja z mocowaniem na ładowarki typu „skid steer”, które byłyby zasilane hydrauliką ładowarki. Niezależnie od specyfiki konstrukcji, wszystkie Modele 490XP, są będą tanie w utrzymaniu, wygodne do pracy i proste w obsłudze.

Aktualizacja: Nowe Opcje Osprzętu Chwytakowego dla Ładowaczy Rębarek do Gałęzi  Konarów Drzew

Wzmocnione wersje kleszczy chwytakowych do gałęzi i konarów drzew są od teraz dostępne w największych rębarkach do gałęzi zamawianych z opcją zabudowanego na maszynie ładowacza. Kleszcze chwytakowe są specjalnie zaprojektowane do efektywnego pochwycenia i łamania gałęzi oraz rozwidlonych konarów drzew. Ładowacze są praktycznie wykorzystywane w strefach zurbanizowanych, gdzie spotykamy się z ograniczoną swobodą działania. Opcje ładowaczy są dostępne dla Modelu 1890XP oraz 1990XP. Stanowią one popularną opcję dla firm specjalizujących się w pielęgnacji zieleni, które na co dzień wzmagają się z rozgałęzionym materiałem o dużej średnicy.

Aktualizacja: Nowe Opcje Tarczy Frezowych dla Frezarek do Pni

Nowe Tarcze Frezowe „Revolution” firmy N.R.E. są od teraz opcjonalnie dostępne dla kompletnego typoszeregu frezarek ręcznych, samobieżnych na kołach oraz  gąsienicowych. Te niezwykle wytrzymałe podzespoły, dostarczą klientom Bandit możliwości dokonania wyboru co do układu rozdrabniającego, pozostawiając jednocześnie ten sam poziom niezawodności i wydajności oczekiwany od frezarek do pni Bandit.

Dostępna wkrótce: Rębarki z sitem Bandit serii SVC („Screen Vacuum Chipper”)

Bandit SVC jest szczególnym typem bębnowo nożowej rębarki zaprojektowanej dla potrzeb globalnych rynków biomasy, wymagana jest określona frakcja zrębków.  Aby sprostać tym wymaganiom, Bandit SVC wykorzystuje sito w obudowie bębna, które pozwoli opuścić komorę układu rozdrabniającego tylko tym zrębkom, które uzyskały pożądaną wielkość. Dostęp do sita jest bardzo łatwy i wygodny, umożliwiając zainstalowanie sit o różnych rozmiarach, dzięki czemu Model SVC dostosuje produkt końcowy do potrzeb niemal każdego ostatecznego odbiorcy. Maszyna posiada również hydraulicznie składany kanał wyrzutowy umożliwiający załadunek otwartych od góry wysokich przyczep i kontenerów, wykorzystując przy tym podciśnienie w celu maksymalizacji strumienia materiału  przechodzącego przez układ tnący, a następnie wyrzutowy. Typoszereg SVC będzie dostępny jako seria maszyn wyposażonych w różne silniki oraz oferujących różne parametry wlotowe, zależnie od przetwarzanego materiału. Rozpoczęcie seryjnej produkcja wyposażonej w sita serii maszyn SVC spodziewane jest w przyszłym roku.

Dostępna wkrótce: Hybrydowa technologia dla Rębarek oraz Recyklerów

Rewolucyjna technologia hybrydowa, nad którą pracuje firma Bandit Industries, wykorzystuje ogólnodostępne komponenty do pochwycenia i zmagazynowania energii pracujących na biegu jałowym (czyli nie przetwarzających w danym momencie materiału) recyklerów oraz rębarek. Ta energia może zostać zwrócona głowicy rozdrabniającej  lub tarczy tnącej jako suplement uzupełniający moc silnika. Wszystko to następuje bez użycia ekstremalnie zasobnych akumulatorów lub skomplikowanych komponentów hydraulicznych zwykle kojarzonych z układami hybrydowymi. W zależności od konfiguracji, ta technologia może potencjalnie podwoić dostępną moc przerobową maszyny, pomagając niektórym firmom pracować wykorzystując mniejszy i bardziej efektywny silnik, bez poświęcania zapasu mocy przerobowej  oraz tempa pracy. System ten może być wykorzystywany z silnikami benzynowymi, diesla oraz elektrycznymi. Dwie prototypowe jednostki, które były prezentowane w sierpniu 2011r na zjeździe dealerów to elektryczny Bandit Beast Model 1680 Electric Hybrid oraz napędzany silnikiem benzynowym Bandit Model 65XP Hybrid. Próbne testy z technologią hybrydową, są aktualnie w trakcie realizacji, jednak na jej dostępność dla regularnej produkcji seryjnej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

wsteczgóra