Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

Maszyny Bandit Industries

Model 2290 Track

Model 2290 Track Bandit 2290 Track to nowoczesna, biomasowa rębarka do całych drzew wyposażona w samobieżny układ gąsienicowy , która doskonale wypełnia lukę pomiędzy 2090 Track, a 2590 Track w typoszeregu mobilnych biomasowych rębaków Bandit. Jednostka ta wykazuje szereg analogii do jednostki 2090 Track, jednak głównym elementem wyróżniającym ten model jest specjalnie zaprojektowany stacjonarny kanał wyrzutowy z hydraulicznie sterowanym w płaszczyźnie pionowej i poziomej deflektorem oraz kilka nowych rozwiązań konstrukcyjnych obecnych w układzie podającym oraz rozdrabniającym. 2290 Track może zostać wyposażony w silnik o mocy od 275 do 350 KM oraz opcjonalny transporter podający o długości 1,7 m.

Model 2290 Track jest wysokowydajną rębarką do całych drzew, gałęzi i konarów drzew, odpadów pozrębowych, itp., która jest w stanie wyprodukować nawet około 45 ton zrębków na godzinę. Mocny układ podający wraz z obszerną gardzielą o wymiarach 622 x 660 [mm], czyni tę jednostkę szczególnie efektywną przy rozdrabnianiu rosochatego i silnie rozgałęzionego materiału.

W skład układu podającego wchodzi górny walec o średnicy 686 mm oraz dolny walec o średnicy 270 mm, napędzane dwoma silnikami hydraulicznymi bezpośrednio lub poprzez przekładnie łańcuchową. Tego typu układ podający generuje moment obrotowy na poziomie 76 NM i jest w stanie z łatwością wciągnąć całkiem sporej średnicy rosochaty konar lub drzewo w całości.

Model 2290 Track posiada bęben nożowy z wymiennymi kieszeniami noży. Ten system pozwala na zamienne stosowania typowych noży stałego mocowania z podwójnym ostrzem, jak również noży zaciskowych z możliwością regulacji wysuwu ostrza. Noże zaciskowe pozwalają na ustawienie rozmiaru zrębków, w celu dostosowania produktu końcowego do wymagań specyfikacji danej elektrowni lub elektrociepłowni spalającej biomasę lub innych aplikacji. Podobnie jak we wszystkich maszynach bębnowo nożowych , model 2290 charakteryzuje się ekstremalnie wytrzymałym bębnem nożowym o średnicy 940 mm i szerokości 610 mm z wewnętrznymi przegrodami oraz skorupą, pozwalając na długie lata bezproblemowej eksploatacji.

Niezwykle efektywny stacjonarny kanał wyrzutowy jest również oferowany dla Modelu 2290 Track, umożliwiając uzyskanie maksymalnie dużej siły wyrzutu do precyzyjnego wypełnienia przez tylną burtę maksymalnie długich przyczep na zrębki. Możesz być pewien, że twoje środki transportu zostaną załadowane do maksimum ich pojemności, obniżając koszty transportu i zwiększając zyskowność. Dostęp do wnętrza kanału w razie potrzeby zapewniają dwie pokrywy inspekcyjne. Hydraulicznie sterowany w płaszczyźnie pionowej i poziomej deflektor, pozwala na ukierunkowanie strumienia wyrzucanych zrębków.

Dostępny transporter podający o długości 1,7 m gwarantuje większą efektywność podawania materiału. Pakiet ten redukuje czas załadunku i podnosi wydajność. Posiadając tego typu cechy konstrukcyjne w swojej maszynie znacznie łatwiej będzie można wprowadzić krótkie kłody, sterty gałęzi, lub wierzchołki drzew.

Model 2290 Track może występować jako zdalnie sterowana poprzez radio-pilota jednostka samobieżna bez kabiny i ładowacza lub może zostać wyposażony w kabinę oraz ładowacz. W tej kompletacji ładowacz usytuowany jest na wieży standardu „heavy duty” („do ciężkiej pracy”). Kabina wyposażona jest w obrotowy fotel „deluxe” z podłokietnikami oraz joystickami sterującymi. Inne praktyczne elementy wyposażenia zlokalizowane w obrębie kabiny to sterowanie przepustnicą, tachometr autofeed, wskaźnik poziomu paliwa, oraz zamontowana w suficie jednostka sterująca klimatyzacji i ogrzewania.

Model 2290 Track

Wymiary  
Szerokość2,9 m
Wysokość3,4 m
Długość6,2 m
Masa14 t (zależnie od opcji silnika oraz wyposażenia)
Układ Jezdny 
TypCaterpillar 312B
Rozmiar600 mm
Stalowy Zbiornik Paliwa492 l
Zbiornik Oleju Hydraulicznego227 l
Układ Podający(2) poziome walce podające
Wymiary Górnego Walca Podającegodł. 812 x śr. 685 [mm]
Wymiary Dolnego Walca Podającegodł. 812 x śr. 270 [mm]
Transporter PodającyStandardowy kosz zasypowy bez podajnika, w opcji przenośnik listwowy o długości 1,7m
Maks. Dopuszczana Średnica Materiału510 mm
Gardziel520 x 610 [mm]
Układ Rozdrabniający 
Bęben Nożowy940 x 610 [mm]
Kieszenie Noży(4) kiszenie nożowe, wyposażone w noże (1) 5/8" x 5 1/2" x 12 1/8" mocowane na stałe lub zaciskowe z regulacją wysuwu
Prędkość Posuwu31 m/min
Układ WyrzutowyStacjonarny Kanał Wyrzutowy z Hydraulicznie Sterowanym Deflektorem w Pionie i Poziomie
Układ ElektrycznyOświetlenie jezdne, Światło Ostrzegawcze
Inne WyposażenieKabina Operatora oraz Ładowacz Hydrauliczny
 • Specjalny Kolor Powłoki Lakierniczej
 • Sprzęgło Hydrauliczne PT lub Twin Disc
 • Wentylator ze Zmiennym Kierunkiem Strumienia Powietrza
 • Zdalne Sterowanie Radiowe
 • Klimatyzacja dla Maszyny Wyposażonej w Kabinę
 • System Noży Zaciskowych z Regulacja Wysuwu Ostrza
 • Transporter Podający o dł. 1,7m
 • Ładowacz Chwytakowy Knuckle Boom oraz Kabina
ProducentModelMocTyp
CaterpillarC7-275275 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC9-350350 (Tier 3)Diesel
CumminsQSB 6.7275 (Tier 3)Diesel
CumminsQSL9325 (Tier 3)Diesel
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)
wsteczgóra