Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

Maszyny Bandit Industries

Model 2290

Model 2290 Model 2290 jest najbardziej kompaktową jednostką w ofercie biomasowych rębarek do całych drzew Bandit wyposażonych w bęben nożowy. Występują one w różnych kompletacjach w zależności od wymagań aplikacji. Kompletacje te obejmują podstawową jednostkę wyposażoną w obracany kanał wyrzutowy z hydraulicznie sterowanym deflektorem oraz standardowym koszem zasypowym. Dla bardziej zaawansowanych działań leśnych, Model 2290 może zostać zamówiony ze specjalnym stacjonarnym kanałem wyrzutowym zakończonym deflektorem oraz transporterem podającym o długości 1,7 m lub 3,0 m. Dłuższy transporter podający ułatwi podawanie materiału i przyczyni się do zwiększenia wydajności. 2290 może zostać wyposażony w silnik o mocy od 275 do 350 KM.

Model 2290 jest wysokowydajną rębarką do całych drzew, gałęzi i konarów dzrew, odpadów pozrębowych, zrzyn itp., która jest w stanie wyprodukować nawet około 45 ton zrębków na godzinę. Mocny układ podający wraz z obszerną gardzielą o wymiarach 622 x 660 [mm], czyni tę jednostkę szczególnie efektywną przy rozdrabnianiu rosochatego i silnie rozgałęzionego materiału.

W skład układu podającego wchodzi górny walec o średnicy 686 mm oraz dolny walec o średnicy 270 mm, napędzane dwoma silnikami hydraulicznymi bezpośrednio lub poprzez przekładnie łańcuchową. Tego typu układ podający generuje moment obrotowy na poziomie 76 NM i jest w stanie z łatwością wciągnąć całkiem sporej średnicy rosochaty konar lub drzewo w całości.

Model 2290 posiada bęben nożowy z wymiennymi kieszeniami noży. Ten system pozwala na zamienne stosowania typowych noży stałego mocowania z podwójnym ostrzem, jak również noży zaciskowych z możliwością regulacji wysuwu ostrza. Noże zaciskowe pozwalają na ustawienie rozmiaru zrębków, w celu dostosowania produktu końcowego do wymagań specyfikacji danej elektrowni lub elektrociepłowni spalającej biomasę lub innych aplikacji. Podobnie jak we wszystkich maszynach bębnowo nożowych , model 2290 charakteryzuje się ekstremalnie wytrzymałym bębnem nożowym o średnicy 940 mm i szerokości 610 mm z wewnętrznymi przegrodami oraz skorupą, pozwalając na długie lata bezproblemowej eksploatacji.

Niezwykle efektywny stacjonarny kanał wyrzutowy jest również oferowany dla Modelu 2290, umożliwiając uzyskanie maksymalnie dużej siły wyrzutu do precyzyjnego wypełnienia przez tylną burtę maksymalnie długich przyczep na zrębki. Możesz być pewien, że twoje środki transportu zostaną załadowane do maksimum ich pojemności, obniżając koszty transportu i zwiększając zyskowność. Dostęp do wnętrza kanału w razie potrzeby zapewniają dwie pokrywy inspekcyjne. Hydraulicznie sterowany w płaszczyźnie pionowej i poziomej deflektor, pozwala na ukierunkowanie strumienia wyrzucanych zrębków.

Zdalny sterownik przewodowy z kablem o długości około 9 metrów pozwala na kontrolowanie funkcji przepustnicy silnika, układu podającego oraz układu wyrzutowego rębarki. W opcji dostępny jest również bezprzewodowy sterownik, pozwalający operatorowi sterować swobodnie z dowolnego miejsca w odległości do około 15 metrów, lub ładowarki.

Dostępny transporter podający o długości 3m wraz z dwiema tylnymi podporami hydraulicznymi, zapewnia większą efektywność podawania materiału. Pakiet ten redukuje czas załadunku i podnosi wydajność. Posiadając tego typu cechy konstrukcyjne w swojej maszynie znacznie łatwiej będzie można wprowadzić krótkie kłody, sterty gałęzi, lub wierzchołki drzew.

Jak wszystkie biomasowe rębarki do całych drzew, również model 2290 może zostać wyposażony w kabinę oraz ładowacz. Ładowacz obraca się na wieży standardu „heavy duty” („do ciężkiej pracy”). Kabina wyposażona jest w obrotowy fotel „deluxe” z podłokietnikami oraz joystickami sterującymi. Inne użyteczne elementy wyposażenia zlokalizowane w obrębie kabiny to sterowanie przepustnicą, tachometr autofeed, wskaźnik poziomu paliwa, oraz zamontowana w suficie jednostka sterująca klimatyzacji i ogrzewania.

Model 2290

Wymiary
Szerokość2,5 m
Wysokość3,4 m
Długość9,3 m
Masa12,4 t (zależnie od opcji silnika oraz wyposażenia)
Układ Jezdny2 osie resorowane, 9,0 t
HamulcePneumatyczne
Opony/FelgiOpony (8) 215/75R x 17.5 zamontowane na bliźniaczych felgach
Podpora Przednia
Udźwig4,5 t
TypHydrauliczna podpora
Stalowy Zbiornik Paliwa492 l
Zbiornik Oleju Hydraulicznego227 l
ZaczepOczkowy
Układ Podający(2) poziome walce podające
Wymiary Górnego Walca Podającego dł. 812 x śr. 685 [mm]
Wymiary Dolnego Walca Podającegodł. 812 x śr. 270 [mm]
Transporter PodającyStandardowy kosz zasypowy bez podajnika, przenośnik listwowy o długości 1,7m lub 3,04m
Maks. Dopuszczana Średnica Materiału510 mm
Gardziel 622 x 666 [mm]
Układ Rozdrabniający
Bęben Nożowy940 x 610 [mm]
Kieszenie Noży(4) kiszenie nożowe, wyposażone w noże (1) 5/8" x 5 1/2" x 12 1/8" mocowane na stałe lub zaciskowe z regulacją wysuwu
Prędkość Posuwu31 m/min
Układ WyrzutowyStacjonarny Kanał Wyrzutowy z Hydraulicznie Sterowanym Deflektorem w Pionie i Poziomie
Układ Elektryczny(2) demontowane lampy tylne z kablem zakończonym szybkozłączem i magnetycznym mocowaniem
 • Specjalny Kolor Powłoki Lakierniczej
 • Sprzegło Hydrauliczne PT lub Twin Disc
 • Kompresor Powietrza
 • Ładowacz wraz z Kabiną
 • Wentylator ze Zmiennym Kierunkiem Strumienia Powietrza
 • Zdalne Sterowanie Radiowe
 • Gąsienicowy Układ Samobieżny
 • Klimatyzacja dla Maszyny Wyposażonej w Kabinę
 • System Noży Zaciskowych z Regulacja Wysuwu Ostrza
ProducentModelMocTyp
CaterpillarC7-275275 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC9-350350 (Tier 3)Diesel
John Deere6090HF485275 (Tier 3)Diesel
John Deere6090HF485325 (Tier 3)Diesel
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)
wsteczgóra