Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

Maszyny Bandit Industries

Model 4000

Model 4000 Poszukując odpowiedniego sprzętu do oczyszczania powierzchni zalesionych oraz zboczy dróg, które wymagałoby zastosowania mocnej i niezawodnej maszyny do mulczowania lub frezowania pni powinniśmy zwrócić naszą uwagę na Bandit Model 4000. Jednostka 4000 to najwyższy model w typoszeregu frezarek do pni oraz osprzętu do mulczowania. Zastała zbudowana, aby wytrzymać trudne warunki pracy, które spotyka się w tego typu aplikacjach. Model 4000 został tak zaprojektowany, aby przewyższyć wszystkie inne tego typu maszyny w swojej klasie. W tym przypadku dostępne mamy różne opcje silników o mocy od 325KM do 440KM. Model 40000 może zostać wyposażony w dwa rózne osprzęty, umożliwiając maszynie zależnie od potrzeby frezowanie pni lub mulczowanie. Posiada on układ szybkiego sprzęgu pozwalający zmianę osprzętu w czasie poniżej 10 minut. Można błyskawicznie mulczować drzewa w danym obszarze oczyszczając powierzchownie teren, a następnie dokonać szybkiej zmiany osprzętu, aby następnie frezować pnie drzew.

Głowica frezująca jest napędzana hydrostatycznie i może być w prosty sposób załączona poprzez przełączenie przycisku w kabinie operatora. Taki system napędu tarczy, jest postrzegany jako bardziej niezawodny i tańszy w eksploatacji w porównaniu z systemem pasowym. Tarcza frezowa ma średnicę 1016 mm i grubość 50 mm, wyposażana jest w obrotowe frezy Greenteeth. Tego typu narzędzia robocze są mocne i bardzo agresywne. Frezy tego typu umożliwiają eksploatowanie trzech krawędzi narzędzia roboczego – po zużyciu jednej można obracając narzędzie o 120 stopni. Frez mocowany jest jedną nakrętką do uchwytu frezu, uchwyt frezu natomiast mocowany jest trzema śrubami do tarczy.

Pozioma głowica bijakowa do mulczowania produkowana przez Bandit Industries ma szerokości 2032mm (84”) i wyposażona jest w 48 narzędzi roboczych z węglikiem spiekanym, które są idealne do efektywnego rozdrabniania gałęzi oraz drzew. Osprzęt do mulczowania napędzany jest poprzez przekładnie dwoma silnikami hydraulicznymi (250CC), zamontowanymi po obu stronach głowicy, które dostarczają prawie dwukrotność mocy w porównaniu z podobnymi urządzeniami w tej klasie wielkości.

Układ ten pozwala jednostce 3500 ściąć drzewo na pewnej wysokości, a następnie rozdrobnić pozostającą część odziomka do aż zrównania z poziomem gruntu. Stalowy nagarniacz jest również elementem wyposażenia tej maszyn, pozwala operatorowi nachylić materiał podczas rozdrabniania.

Dwie opcje samobieżnego układu gąsienicowego są oferowane dla Modelu 4000. Jednostki wyposażone w silniki 325KM otrzymają gąsienice Caterpillar 315 (szerokość 600mm), natomiast dla opcji silnika powyżej 440 KM zarezerwowane są gąsienice Caterpillar 320L (szerokość 900 mm). Ten niezawodny i wytrzymały układ samobieżny zapewni zdolność do poruszania się tych jednostek w większości przypadków niesprzyjających warunków terenowych spotykanych zwykle w sytuacji oczyszczania zalesionych powierzchni oraz zboczy dróg. Obszerna kabina operatora posiada regulowane w 6 zakresach, w pełni amortyzowane siedzenie oraz joystick’y do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny. Szyba wokół osłony wykonana jest z materiału odpornego na ścieranie, zapewnia operatorowi doskonałą widoczność terenu pracy. Regulowane lusterka oraz system monitorujący zapewnia operatorowi doskonałą widoczność obszaru z tyłu maszyny. Klimatyzacja oraz ogrzewanie zapewnia operatorowi pełny komfort we wszystkich warunkach pogodowych. Kabina odchyla się na bok pozwalając na łatwy serwis i dostęp do układu hydraulicznego.

Jeśli jesteś obecny na rynku usług mulczowania lub wysoko wydajnego frezowania, musisz sprawdzić którąś z tych jednostek. Zadzwoń do Przedstawiciela Bandit Industries , aby dowiedzieć się więcej na temat tych wysokowydajnych urządzeń.

Model 4000

Wymiary
Szerokość2,6 m
Wysokość3,3 m
Długość6,8 m
Masa18 ton (bez osprzętu)
Pojemność Zbiornika Paliwa605 l z blokadą wlewu, wskaźnikiem poziomu paliwa oraz magnetycznym korkiem spustowym
Pojemność Zbiornika Oleju Hydraulicznego151 l wraz z dodatkowym zbiornikiem 60l z wskaźnikiem poziomu paliwa oraz magnetycznym korkiem spustowym
Układ ElektrycznyUkład elektryczny 12 volt, z akumulatorem (1) 1,400 CCA
OświetlenieOświetlenie robocze (łącznie 8 lamp) zainstalowane jest z przodu I tyłu kabiny dla zwiększenia widoczności operatora
Automatyczny Sygnalizator Cofania
Osłona Stelażowa Silnika
System Szybkiego Sprzęgu Osprzętu Umożliwia łatwą i szybką zmianę rodzaj osprzętu
Głowica Mulczująca Bandit Industries, Inc
Szerokość2133 mm
NapędNapęd hydrostatyczny wykorzystujący (2) silniki hydrauliczne 250 CC
Frezy48 frezów z węglikiem spiekanym
MocowanieRamiona Wysięgników Standardu Heavy Duty
Wysokość Mulczowania914 mm
Stalowy NagarniaczStandardowo oferowany jest stalowy nagarniacz nakierowujący materiał podczas rozdrabniania
Głowica FrezującaBandit Industries, Inc
Wymiary34" diameter x 1.5" thick
Frezy(40) Frezy Greenteeth seria 1100 (obracane, posiadają trzy krawędzie robocze)
NapędNapęd hydrostatyczny wykorzystujący (1) silnik hydrauliczny 750CC
Ruch Wahadła „Swing”2870 mm
Wysokość Frezowania1524 mm
Głębokość Frezowania1219 mm
Samobieżny Układ GąsienicowyStalowe gąsienice Caterpillar 315 lub 320
Nacisk0.8 kg/cm2 (z gąsienicami 320)
ProducentModelMocTyp
CaterpillarC9-350350KM (Tier 3)Diesel
CaterpillarC13440KM (Tier 3)Diesel
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)
wsteczgóra