Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

Maszyny Bandit Industries

Model 2900

Model 2900 Model 2900 jest niezwykle wszechstronną frezarką do pni drzew; bardzo dobrze sprawdza się w miękkim i nierównym terenie, jak również posiada zdolność do tego aby zmieścić się w wąskiej bramce prywatnej posesji o szerokości 0,9 m. Gumowe gąsienice wysuwają się na szerokość 1,3 m dla pełnej stabilizacji i mogą wsunąć się pod ramę ograniczając szerokość maszyny do zaledwie 0,9m. Jednostka ta charakteryzuje się doskonałą flotacją, dzięki czemu Modle 2900 jest w stanie poruszać się w terenie przy minimalnym naruszaniu podłoża. Obecnie dostępne są jednostki napędowe Kubota (84,5 KM i 99 KM) oraz Caterpillar o mocy 114KM, które zapewniają jeszcze większą moc oraz moment obrotowy, w porównaniu do starszych wersji tego modelu.

Obecność hydrostatycznego układu napędu ogranicza ilość pasów napędowych do obsługi. W przypadku Modelu 2900 koszty obsługi i konserwacji są zredukowane do minimum. Załączanie tarczy frezowej jest niezwykle proste i szybkie, z sprawą jednego przycisku na zdalnym sterowniku radiowym.

Model 2900 posiada moc niezbędną do podjęcia największych prac związanych z usuwaniem pni, jak również stosunkowo nieduże gabaryty umożliwiające łatwe manewrowanie w ciasnych obszarach. Jednostka standardowo wyposażona jest w zdalny sterownik radiowy, umożliwiając operatorowi sterowanie funkcjami układu jezdnego, urządzenia frezującego, lemiesza (Jeśli występuje) oraz przepustnicą z pewnej odległości.

Układ jezdny wyposażony w przekładnię o 3 trybach jazdy („czołganie”, wolny, szybki) pozwala jednostce 2900 szybko dotrzeć do miejsca pracy i ułatwić powolne podjeżdżanie w czasie frezowania.

Tarcza frezująca o średnicy 630 mm wyposażona w 24 frezy „GREENTEETH” pozwala na kontrolowane i płynne skrawanie powierzchni frezowanego pnia. Frezy „GREENTEETH” są bardziej tolerancyjne w sytuacji kontaktu z kamienistym podłożem lub innymi zanieczyszczeniami, za sprawą specjalnej konstrukcji zwiększają również ogólną żywotność narzędzia roboczego oraz obniżają koszty operacyjne.

Elementem opcjonalnego wyposażenia Modelu 2900 może być lemiesz o szerokości 0,9m lub 1,3m. Opcja ta ułatwia proces niwelowania i uprzątania terenu po zakończeniu frezowania. Lemiesz może być również sterowany poprzez zdalny sterownik radiowy.

Model 2900

Wymiary
Szerokość0,9 m – 1,3 m
Wysokość1,3 m
Długość3,3 m
Masa1950 kg
Układ Jezdnywysuwane gąsienice gumowe
Stalowy Zbiornik Paliwa106 l
Stalowy Zbiornik Oleju Hydr.38 l
Ruch Wahadła („Swing”)1830 mm
Głębokość Frezowania560 mm
Wysokość Frezowania1140 mm
Ilość Frezów28
Średnica Tarczy Frezującej630 mm
Grubość Tarczy Frezującej38 mm
Układ NapęduHydrostatyczny
Prędkość Poruszania I (low)20 m/min
Prędkość Poruszania II (high)75 m/min
Regulator Prędkości „Swingu”Standard wyposażenia
Zdalne Sterowanie-Radio PilotStandard wyposażenia
Inne WyposażenieStandard wyposażenia: Chłodnica Oleju Hydraulicznego, Radio Pilot
 • Specjalny Kolor Powłoki Lakierniczej
 • System Testowy Ciśnienia Hydraulicznego
 • Tachometr
 • Hydraulicznie Sterowany Lemiesz (Pług)
ProducentModelMocTyp
CaterpillarC4.4-114114 (Tier 3)Diesel
KubotaV-3600T-1071284.5 (Tier 3)Diesel
KubotaV3800DIT-1071399.2 (Tier 3)Diesel
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)

wsteczgóra