Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

tu jesteś:strona główna >maszyny bandit industries >Maszyny do recyklingu > Beast Model 3680 Electric

Maszyny Bandit Industries

Beast Model 3680 Electric

Beast Model 3680 Electric Wyposażony w elektryczny silnik Beast Model 3680 Electric jest obecnie coraz chętniej nabywaną wersją najbardziej popularnej jednostki do recyklingu w naszej ofercie. Atrakcyjność napędu elektrycznego tłumaczą przede wszystkim niższe koszty eksploatacyjne oraz mniej skomplikowana obsługa w porównaniu z silnikiem wysokoprężnym. Warto zwrócić uwagę również na nieporównywalnie mniejszą emisję hałasu w porównaniu z wersją spalinową. -Bandit Beast 3680 Electric posiada gardziel o wymiarach 890x1524 [mm] oraz silniki WEG o mocy od 400-700KM. Bez wątpienia jednostka 3680 Electric to wyjątkowo uniwersalna maszyna!

W ostatnim czasie Model 3680 został zainstalowany w licznych rodzajach aplikacji związanych z wytwarzaniem wartościowego produktu końcowego dla potrzeb energetyki odnawialnej. Jednym z przykładów takiego zastosowania może być przetwarzanie okorowanej dłużycy na użyteczny, drobny, produkt przypominający trocinę . Ten typ produktu o frakcji, która w ponad 95% nie przekracza 6mm nazwany został przez Bandit Industries bio-trocina. Z uwagi na ekstremalnie drobne rozmiary biotrociny, produkt ten stał się niezwykle atrakcyjny dla producentów peletu.

Innym przykładem wykorzystania maszyny związanym z energetyką odnawialną, jest jednostka 3680, która przetwarza słomę w zakładach celulozowo-papierniczych zlokalizowanych w północnej Polsce. Rozdrobniona słoma w dużej części zasila lokalną elektrociepłownię, która zaopatruje cały kompleks w energię elektryczną i cieplną. Pomimo, że duże okrągłe baloty są większe od rozwarcia gardzieli modelu 3680, górny walec podający jest w stanie unieść się ponad balotem, zmiażdżyć go i łatwo wprowadzić do gardzieli maszyny. Z uwagi na długość przenośnika podającego Modelu 3680, baloty mogą być podane w serii na taśmę zapewniając ciągłość procesu przetwarzania. Frakcja końcowa jest idealna dla zasadniczych wymagań specyfikacji wielkości biopaliw.

Równie skuteczne rezultaty osiąga inna maszyna Beast wyposażona w pakiet nożowy oraz odpowiednich rozmiarów sita rozdrabniająca wierzbę energetyczną przeznaczoną dla instalacji, która nie toleruje obecności ponadwymiarowych wtrąceń. W tym zastosowaniu narzucone są rygory dotyczące frakcji oraz ciętej struktury, którym tradycyjne rębaki bez sit oraz typowe bijakowe rozdrabniacze nie są w stanie sprostać.

Mówiąc o wszechstronności! Powyższe aplikacje są jedynie jednymi z wielu, którym Beast jest w stanie sprostać. Jednostka 3680 znana jest również z wydajnego przetwarzania stert gałęzi, dłużycy, całych drzew, karp korzeniowych, palet, odpadów z pozyskiwania drewna oraz oczyszczania powierzchni leśnych, organicznych odpadów zielonych, palm. drewna poużytkowego, podkładów kolejowych, drewnianych słupów telefonicznych, kompostu, gontu oraz asfaltu.

Powyższe materiały są przetwarzane w zbywalny produkt końcowy jak np. kompost, barwiony mulcz, ściółka dla zwierząt, biopaliwo, płyty drewnopochodne. Jednostka 3680 jest idealna do działań związanych z rekultywacją terenu, które wymagają przetworzenia odpadów w produkt odnawialny lub redukcji gabarytów materiału w celu wykorzystania odpowiednie frakcji do makroniwelacji terenu. Popularność modelu 3680 jest widoczna w zastosowaniach związanych z przetwarzaniem odpadów tartacznych oraz odpadów z pozyskiwania drewna produkty końcowe wymienione powyżej.

Elektryczna wersja modelu 3680 w standardowej kompletacji posiada oprócz zasadniczego silnika elektrycznego napędzającego układ rozdrabniający również dodatkowy odrębny silnik elektryczny o mocy 50 KM do napędu układu hydraulicznego. W pakiet elektrycznej jednostki wchodzi soft-start głównego silnika oraz panel rozruchowy dodatkowego silnika układu hydraulicznego. Jednostka elektryczna posiada również układ pomocniczej pompy hydraulicznej zasilanej z akumulatora, co umożliwia przygotowanie maszyny do transportu albo do pracy lub przeprowadzenia obsługi i konserwacji - bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła zasilania, możemy operować hydrauliczną podporą przednią, rozkładaniem/składaniem przenośnika wyrzutowego, wciągarką do wymiany sit, unoszeniem walca podającego i zabezpieczaniem go w pozycji uniesionej.

Beast Model 3680 Electric

Ogólne wymiary 
Szerokość2,9m
Wysokość4,0m
Długość11,8m
Masa26 t (zależnie od opcji silnika oraz wyposażenia)
Układ Jezdny (Oś)3 osie resorowane, 11,3 t
HamulcePneumatyczne
Opony/Felgi(12) 255/70R 22.5 16 opony/aluminiowa felga
Podpora PrzedniaHydrauliczna
Pojemność Zbiornika oleju Hydraulicznego530 l z aluminiowym wskaźnikiem poziomu oleju
ZaczepOczkowy 75 mm
Transporter Podający6096 x 1524 [mm]
Układ Podający 
Walec Podający609 x 1524 [mm]
Gardziel889 x 1524 [mm]
Głowica Frezowa1067 x 1600 [mm]
Przenośnik Wyrzutowy9144 x 1220[mm], przekładnia z 2 stopniami prędkości, taśma gumowa taśma (z ostrygami)
Wysokość Wyrzutu5,3 m (wysokość dla standardowego przenośnika wyrzutowego)
Zdalny Sterownik PrzewodowyZdalny Sterownik Radiowy
 • Regulacja Wysokości Wyrzutu Przenośnika Wyrzutowego
 • Wentylator o Zmiennym Kierunku Strumienia Powietrza Chłodnicy
 • Pakiet „Shingle” do Przetwarzania Gontów oraz Nawierzchni Asfaltowych
 • Głowica Młotkowa „Dragonhead” wyposażona w 30 młotków
 • Zaczep Sprzęgu Siodłowego
 • Hydrauliczny Wyrzutnik
ProducentModelMocTyp
WEG40018ES3GKD580Z400HPElektryczny
WEG50018ES3GKD580Z500HPElektryczny
WEG700/50 Elektryczny
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)
wsteczgóra