Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

Maszyny Bandit Industries

Beast Model 3680

Beast Model 3680 Beast Model 3680 stał się najbardziej popularną jednostką w grupie maszyn do recyklingu odpadów oferty Bandit. Model 3680 przewyższył inne rozdrabniacze w swojej klasie pod względem skali zastosowań oraz odnotowanych wydajności, które w pewnych sytuacjach aplikacyjnych przekroczyły nawet 380 metrów na godzinę. Z gardzielą o rozwarciu 35”x 52” (890x1524 [mm]) oraz opcjami jednostek napędowych z przedziału od 400 do 800 KM, ta jednostka może być zainstalowana pod niemal każdą aplikacje związaną z rozdrabnianiem, z którą masz do czynienia.

W ostatnim czasie Model 3680 został zainstalowany w licznych rodzajach aplikacji związanych z wytwarzaniem wartościowego produktu końcowego dla potrzeb energetyki odnawialnej. Jednym z przykładów takiego zastosowania może być przetwarzanie okorowanej dłużycy na użyteczny, drobny, produkt przypominający trocinę . Ten typ produktu o frakcji, która w ponad 95% nie przekracza 6mm nazwany został przez Bandit Industries bio-trocina. Z uwagi na ekstremalnie drobne rozmiary biotrociny, produkt ten stał się niezwykle atrakcyjny dla producentów peletu.

Innym przykładem wykorzystania maszyny związanym z energetyką odnawialną, jest jednostka 3680, która przetwarza słomę w zakładach celulozowo-papierniczych zlokalizowanych w północnej Polsce. Rozdrobniona słoma w dużej części zasila lokalną elektrociepłownię, która zaopatruje cały kompleks w energię elektryczną i cieplną. Pomimo, że duże okrągłe baloty są większe od rozwarcia gardzieli modelu 3680, górny walec podający jest w stanie unieść się ponad balotem, zmiażdżyć go i łatwo wprowadzić do gardzieli maszyny. Z uwagi na długość przenośnika podającego Modelu 3680, baloty mogą być podane w serii na taśmę zapewniając ciągłość procesu przetwarzania. Frakcja końcowa jest idealna dla zasadniczych wymagań specyfikacji wielkości biopaliw.

Równie skuteczne rezultaty osiąga inna maszyna Beast wyposażona w pakiet nożowy oraz odpowiednich rozmiarów sita rozdrabniająca wierzbę energetyczną przeznaczoną dla instalacji, która nie toleruje obecności ponadwymiarowych wtrąceń. W tym zastosowaniu narzucone są rygory dotyczące frakcji oraz ciętej struktury, którym tradycyjne rębaki bez sit oraz typowe bijakowe rozdrabniacze nie są w stanie sprostać.

Mówiąc o wszechstronności! Powyższe aplikacje są jedynie jednymi z wielu, którym Beast jest w stanie sprostać. Jednostka 3680 znana jest również z wydajnego przetwarzania stert gałęzi, dłużycy, całych drzew, karp korzeniowych, palet, odpadów z pozyskiwania drewna oraz oczyszczania powierzchni leśnych, organicznych odpadów zielonych, palm. drewna poużytkowego, podkładów kolejowych, drewnianych słupów telefonicznych, kompostu, gontu oraz asfaltu.

Powyższe materiały są przetwarzane w zbywalny product końcowy jak np. kompost, barwiony mulcz, ściółka dla zwierząt, biopaliwo, płyty drewnopochodne. Jednostka 3680 jest idealna do działań związanych z rekultywacją terenu, które wymagają przetworzenia odpadów w produkt odnawialny lub redukcji gabarytów materiału w celu wykorzystania odpowiednie frakcji do makroniwelacji terenu. Popularność modelu 3680 jest widoczna w zastosowaniach związanych z przetwarzaniem odpadów tartacznych oraz odpadów z pozyskiwania drewna produkty końcowe wymienione powyżej.

To jest również jedyna jednostka, która posiada wystarczający potencjał do przetwarzania gontów oraz nawierzchni asfaltowych w specjalny, mieszalny suplement przy wydajności nawet 100 ton na godzinę w cyklu jednofazowym bez układu sit. Materiał jest wyrzucony przez przenośnik wyrzutowy na jednorodną w frakcji pryzmę, idealną do dalszych procesów.

Beast Model 3680

Wymiary
Szerokość2,9 m
Wysokość4,0 m
Długość11,8 m
Masa26 t (zależnie od opcji silnika oraz wyposażenia)
Układ Jezdny (Oś)3 osie resorowane, 11,3 t
HamulcePneumatyczne
Opony/Felgi(12) 255/70R 22.5 16 opony/aluminiowa felga
Podpora PrzedniaHydrauliczna
Pojemność Zbiornika Paliwa1893 l z aluminiowym wskaźnikiem poziomu paliwa
Pojemność Zbiornika oleju Hydraulicznego530 l z aluminiowym wskaźnikiem poziomu oleju
Zaczep3" lunet ring
Transporter Podający6096 x 1524 [mm]
Układ Podający
Walec Podający609 x 1524 [mm]
Gardziel889 x 1524 [mm]
Głowica Frezowa1067 x 1600 [mm]
Przenośnik Wyrzutowy9144 x 1220[mm], przekładnia z 2 stopniami prędkości, taśma gumowa taśma (z ostrygami)
Wysokość Wyrzutu5,3 m (wysokość dla standardowego przenośnika wyrzutowego)
Zdalny Sterownik PrzewodowyZdalny Sterownik Radiowy oraz Przewodowy
 • Regulacja Wysokości Wyrzutu Przenośnika Wyrzutowego
 • Sprzegło Hydrauliczne PT lub Twin Disc
 • Silnik Elektryczny
 • Osprzęt do Barwienia Zrębków „Color Critter”
 • Wentylator o Zmiennym Kierunku Strumienia Powietrza Chłodnicy
 • Pakiet „Single” do Przetwarzania Gontów oraz Nawierzchni Asfaltowych
 • Głowica Młotkowa „Dragonhead” wyposażona w 30 młotków
 • System „Autowalk”
 • Zaczep Sprzęgu Siodłowego
 • Hydrauliczny Wyrzutnik
ProducentModelMocTyp
CaterpillarC13440 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC15-540540 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC18-630630 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC18-700700 (Tier 3)Diesel
CumminsQSM11400 (Tier 3)Diesel
CumminsQSX15-535535 (Tier 3)Diesel
CumminsQSX15-600600 (Tier 3)Diesel
CumminsQSK19700 (Tier 3)Diesel
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)wsteczgóra