Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

Maszyny Bandit Industries

Beast Model 2680 Track

Beast Model 2680 Track Samobieżny recykler na gąsienicach Bandit Beast Model 2680 Track jest w stanie dotrzeć prawie wszędzie tam, gdzie warunki terenowe uniemożliwiają wprowadzenie ciężkiego sprzętu wyposażonego w podwozie kołowe. Dodatkowym atutem tego typu jednostek jest oszczędność czasu, który zwykle traci się na zrywkę oraz podwożenie materiału w pobliże maszyny. Model 2680 Track standardowo oferowany jest z gardzielą o wymiarach 610x1524 [mm] oraz silnikami Caterpillar, Cummins oraz John Deere o mocy od 440-630KM. Jednostka ta sprawdzi się w wielu zastosowaniach aplikacyjnych, w których potrzeba mobilnego recyklera.

Model 2680 posiada charakterystyczny dla recyklerów Beast opatentowany układ młyna “Cuttermill”, który rozdrabnia materiał zasadniczo poprzez cięcie lub łupanie w przeciwieństwie do miażdżenia tradycyjnych młotkowych rozdrabniaczy. Ten system w połączeniu z szybkoobrotowym układem napędu, pozwala jednostce 2680 łatwo rozdrabniać materiał o większej średnicy. Gałęzie, kłody, całe drzewa, karpy korzeniowe, odpady z pozyskiwania drewna, odpady z oczyszczania powierzchni leśnych, drewno poużytkowe, podkłady kolejowe, drewniane słupy telefoniczne, odpady tartaczne, palety, słoma, kompost, drewno okorkowe, drewno kawałkowe nie stanowią żadnego problemu dla Modelu 2680. Ta jednostka jest szczególnie efektywna przy przetwarzaniu różnorodnych małowartościowych materiałów w pełnowartościowe produkty jak , biomasa, kompost, barwiony mulcz, ściółka dla zwierząt itp. Podobnie jak pozostałe recyklery Model 2680 Track może zostać wyposażony w system nożowy umożliwiający wytwarzanie konwencjonalnych zrębków o strukturze ciętej z dłużycy, kłód drewna lub całych drzew. Do tego celu nie musimy wymieniać całej głowicy, tylko wystarczy szybko zastąpić jej elementy robocze. Zmieniając recykler w potężny rębak nożowy otrzymujemy urządzenie o zupełnie innej charakterystyce. Recyklery Beast charakteryzują się obszerniejszą gardzielą, w stosunku do większości typowych biomasowych rębaków przeznaczonych do rozdrabniania całych drzew. To pozwala im przetwarzać materiał o większej średnicy, rozdrabniać większą ilość pni na raz, a także ułatwia podawanie. Tym sposobem, ponadwymiarowy materiał, wyselekcjonowana dłużyca może łatwo zostać przetworzona w paliwo biomasowe bez konieczności rozłupywania.

Model 2680 Track zaprojektowany z myślą o poruszaniu się po grząskim i nierównym terenie, który nie jest dostępny dla rozdrabniaczy wyposażonych w podwozie kołowe. Układ Samobieżny Caterpillar 320L ze stalowymi gąsienicami zapewnia jednostce stabilność oraz wytrzymałość w tych trudnych recyklingowych aplikacjach.

Beast Model 2680 Track

Ogólne wymiary 
Szerokość3,3m
Wysokość3,6m
Długość9,6m
Masa21 t (zależnie od opcji silnika oraz wyposażenia)
Układ JezdnySamobieżny
TypStalowe Gąsienice Catewrpillar Model 320L
Rozmiar600 mm
Pojemność Zbiornika Paliwa950 l z aluminiowym wskaźnikiem poziomu paliwa
Pojemność Zbiornika oleju Hydraulicznego530 l z aluminiowym wskaźnikiem poziomu oleju
Transporter Podający4112 x 1524 [mm]
Układ Podający 
Walec Podający609 x 1524 [mm]
Gardziel610 x 1524 [mm]
Głowica Frezowa1067 x 1600 [mm]
Przenośnik Wyrzutowy5486 x 1220[mm], gumowa taśma z ostrygami
Wysokość Wyrzutu3,8 m (wysokość dla standardowego przenośnika wyrzutowego)
Zdalny Sterownik PrzewodowyZdalny Sterownik Radiowy oraz Przewodowy
 • Regulacja Wysokości Wyrzutu Przenośnika Wyrzutowego
 • Sprzegło Hydrauliczne PT lub Twin Disc
 • Osprzęt do Barwienia Zrębków „Color Critter”
 • Wentylator o Zmiennym Kierunku Strumienia Powietrza Chłodnicy
 • Kompresor Powietrza
 • Pakiet Przekładni Napędowych dla Przenośnika Podającego (3 stopnie prędkości) oraz Przenośnika Wyrzutowego (2 stopnie prędkości)
 • Hydrauliczny Wyrzutnik
ProducentModelMocTyp
CaterpillarC13-440440 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC15-540540 (Tier 3)Diesel
CaterpillarC18-630630 (Tier 3)Diesel
John Deere6135HF485525(Tier 3)Diesel
John Deere6135HF485600(Tier 3)Diesel
NazwaKolor
Żółty „Bandit” (Uretan)
Czarny (Uretan)
Zielony (Uretan)
Pomarańczowy Ostrzegawczy (Uretan)
Żółty „Caterpillar” (Uretan)
Biały (Uretan)
wsteczgóra